سنگ خون

سنگ خون (Bloodstone) نوع سبز تیره خانواده کالسدونی و درواقع یک کوارتز کریپتوکریستالین است که نقاط پراکنده قرمز رنگ ناشی از اکسید آهن در سطح آن دیده می شود.


نویسندگان اروپایی در آثار قرن هجدهم و پیش از آن از سنگ خون به عنوان “هلیوتروپ” یاد می کردند. نام “هلیوتروپ” از hḗlios و trépein یونان باستان به معنی “خورشید” و “چرخش” است. طبق گفته مورخ طبیعی باستان ، پلینی بزرگ ، این سنگ وقتی در حالت غوطه وری در آب جلو خورشید قرار گرفته شود انعکاسی قرمز بازتاب می یابد. در متون قدیمی ایرانی به آن ” قانداش ” و در عربی از آن به عنوان “حجر الدم” یاد میشد. این سنگ محبوب از سال 1912 یکی از سنگهای ماه تولد مارس و به عبارتی جزو سنگهای ماه اسفند و فروردین می باشد.

مهرهای بابلی مربوط به 3000 سال قبل از میلاد ، انگشترها و آویزهای رومی از زمان عیسی مسیح و سنگ‌خون‌های حک شده توسط مسیحیان اولیه، همه نمایانگر تاریخچه دور این سنگ می باشد. فنجان ها ، کاسه ها و گلدان های نفیس ساخته شده در قرن پانزدهم و شانزدهم توسط خانواده هنرمندان لاکچری میسرونی اغلب با سنگ خون ساخته شده و در موزه های لوور ، پرادو و انگلیس به نمایش گذاشته شده اند.

در کتاب جادوگری مصری The Leyden Papyrus، که در حدود 250 سال بعد از میلاد مسیح نوشته شده، سنگ خون را با عبارات زیر مورد ستایش قرار داده است:

دنیا چیز بزرگتری ندارد. اگر کسی سنگ خون را با خود داشته باشد ، هرچه بخواهد به او داده می شود. همچنین خشم پادشاهان و استبداد را آرام می کند ، و هر آنچه که صاحب آن می گوید باور خواهد شد. هر کسی نگین این سنگ را حمل کند و نامی را که بر روی آن حک شده است ، تلفظ کند ، همه درها را باز خواهد دید ، در حالی که پیوندها و دیوارهای سنگی از هم جدا می شوند. (Kunz p.61) Leyden Papyrus

تاریخچه

محصولات سنگ خون

خواص سنگ خون در دوران باستان

حداقل برای مدت دو هزار سال ، بسیاری از مردم باستان یونان ، رم و مصر بر این باور بوده اند که سنگ خون دارای “خواص درمانی و محافظتی” برای افرادی که مالک آن هستند و آن را می پوشند یا آن را با خود حمل می کنند مفید است. تصور بر این است که خونریزی و التهاب را کنترل می کند. به همین دلایل بسیاری از افراد انگشترهای سنگ خون یا آویزهای خود را به عنوان طلسم استفاده می کنند. طی چند دهه گذشته ، این اعتقادات در ایالات متحده به عنوان بخشی از جنبش عصر جدید ، احیا شده است. هیچ مدرک علمی و پزشکی وجود ندارد که این باورها ارزش پزشکی فراتر از اثر دارونما داشته باشند

سربازان روم باستان معتقد بودند که سنگ توانایی کندی خونریزی را دارد و به همین دلیل آن را می پوشیدند. در هند معتقدند كه فرد می تواند خونریزی را با قرار دادن این سنگ روی زخمها و جراحات پس از غوطه ور كردن آن در آب سرد ، مهار كند ، كه این امر می تواند از نظر علمی این واقعیت باشد كه اکسید آهن موجود در سنگ ، قابض کننده و موثر است. افراد گنوسیسم باور ، سنگ خون را به عنوان طلسمی برای طول عمر ، ثروت و شهامت ، تقویت معده و از بین بردن مالیخولیا می‌پوشیدند.

خواص سنگ خون در چاکرا درمانی

سنگ خون دارای عنصر زمین بوده و چاکرای اول یا ریشه را قدرت می بخشد. این سنگ سبب افزایش دهنده رغبت فرد برای زندگی و استقامت در فعالیت های جسمانی می باشد. القای امید و رغبت برای مواجهه با بیماری و مرگ و میر، امید به زندگی و نوع دوستی از دیگر ویژگی های این سنگ می باشد. هلیوتروپ تسهیل دفع انرژی های منفی است و حمایت گر پاکسازی خون و زدودن سموم از بدن می باشد.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید