سنگ های یاقوت سرخ

سنگ های یاقوت سرخ

سنگ های قیمتی
محصولات یاقوت سرخ

سنگ یاقوت سرخ یا روبی نوع قرمز کروندوم و با درجه سختی 9 به عنوان دومین ماده سخت جهان بعد از الماس می باشد. یاقوت سرخ جزو گرانترین و زیباترین سنگهای جهان نیز است تا جایی که در گذشته نماد ثروت و قدرت حاکمان بود. از خواص یاقوت سرخ علاوه بر زیبایی می توان به افزایش خون رسانی و انرژی حیاتی به بدن نام برد. این گوهر دارای ابزار قدرتمندی برای تحریک چاکرای ریشه و و تقویت نیروی بنیادی بدن می باشد.

یاقوت سرخ یا روبی (Ruby) گوهری با انواع رنگ قرمز و سختی 9 در مقیاس موس می باشد. سنگ یاقوت سرخ همانند یاقوت کبود از خانواده کروندوم (Corundum) می باشد. 

مشخصات سنگ یاقوت سرخ

علت رنگ قرمز یاقوت

کروندوم به خودی خود تقریبا بی رنگ است و عامل رنگ دهنده در روبی عنصر کروم است و همانطور که قطعا دیده اید سایه هایی قهوه ای رنگ در یاقوت سرخ وجود دارد دلیل آنها مقدار بسیار کمی از فلز آهن در ترکیب شیمیایی آنها است. تقریبا در هر معدنی یک نوع رنگ روبی مختص خود را دارد و فرمول خاصی برای تعیین رنگ آن بر اساس مکان وجود ندارد.

معمولا پراکندگی رنگ در سرتاسر نقاط روبی متفاوت است و لکه های قرمز یا نوارهایی در آن مشاهده می شود. بهترین رنگ روبی رنگ قرمز خالص است که به “خون کبوتر” معروف است. اصطلاحاتی رایج در بازار جواهرات مانند یاقوت برمه یا یاقوت سرخ سیامی در واقع بخاطر کیفیت بالای رنگ آن است نه به خاطر مکان استخراج آن.

ارزش دو یاقوت هم وزن بیست قیراطی در بهترین کیفیت (سافیر کشمیر یا روبی برمه) با نمونه یاقوتی به همان مشخصات کانیایی ولی در بدترین کیفیت گوهری (مانند برخی یاقوت های هند و آفریقا) می توانند تا ده هزار برابر تفاوت داشته باشد، گوهر اولی قیراطی 20 هزار دلار و دومی کمتر از دو دلار!

​​​​​​​

یاقوت سرخ سنگ ماه تولد چه کسانی است؟

یاقوت سرخ سنگ قدرتمند متولدین تیر ماه می باشد. البته این گوهر از نظر نجومی با متولدین آذر، آبان ، دی و اسفند نیز سازگار است.

عنصر وابسته به یاقوت سرخ ، زمین است و همانطور که می دانید بطور کلی سنگهای قرمز رنگ نیز با چاکرای اول یعنی ریشه آدمی در ارتباط هستند. این چاکرا محل ورود پرانا و وظیفه تولید نیروی حیاتی و بنیادی را برای بدن دارد بنابراین چنانچه کم انرژی و یا دچار کم خونی هستید از انرژی این گوهر ناب غافل نشوید.

سنگ های دیگر ماه تیر

خواص یاقوت در چاکرا درمانی

خواص یاقوت سرخ شامل افزایش انرژی حیاتی درون بدن، تحریک سلامتی در تمامی اعضا و دستگاه های بدن می باشد. این گوهر از بوسیله فعال تر کردن سیستم گردش خون، کل بدن را فعال و زنده می کند. این گوهر، دارای ارتعاشات انرژی گرم و تهییج کننده می باشد.
​​​​​​​
از ایوان چهارم تزار روسیه نقل شده که یاقوت سرخ برای قلب، مغز و حافظه مفید است. در قرن سیزدهم میلادی نیز پودر آن به صورت آسیاب شده، یک نسخه تجویزی معمول برای درمان مشکلات کبدی بود. در قرن های 15-16 میلادی، از آن جهت دفع سموم استفاده می شد. گفته شده در زمان باستان وقتی کسی آن را به پوست خود می مالید، تصور می کرد نیروی جوانی و حیات را جذب می کند.

خواص یاقوت سرخ از نظر فیزیکی

از خواص یاقوت سرخ جهت فرو نشاندن شک و تردید و یاری دهنده فرد در مقابله با اضطراب استفاده می کنند. بطور کلی از خواص یاقوت سرخ می توان به ایجاد القای اعتماد به نفس، احساس نوعدوستی، همراه آوردن شجاعت و دلاوری، رغبت برای زندگی، اعتماد و رضایت اشاره نمود.

سنگ یاقوت سرخ برای تازگی و ماجراجویی بوده و ارتعاشات آن جذب کننده فرصت هایی برای تغییرات غیر منتظره یا موفقیت ها می باشد. در این گوهر احساس شکست و ناامیدی را از بین برده و فرد را از جهت احساسی و ذهنی سرشار از انرژی می کند. گفته شده که این سنگ فرد را ترغیب می کند تا دربرابر کسانی که وی را تهدید کرده اند بایستد.

خواص یاقوت از نظر روحی و روانی

خواص یاقوت سرخ در منابع کهن و تاریخی

نصاری دمشقی در باب خواص یاقوت سرخ می نویسد: « دارنده اش را در دل مردمان با شکوه و ستوده جلوه دهد، انجام نیازها و رفع حاجت ها را برای او آسان می گرداند و به ویژه اگر سنگ یاقوت سرخ بهرمانی باشد. یاقوت عطش را از بین می برد آب دهان را بسیار می گرداند. اندیشه را نیکو و دل را نیرومند می کند و اندوه و زردی چهره را می برد و خطر زهر را دفع می سازد (دمشقی،1382:91)

آشامیدن یک درهم از آن جهت رفع صرع و وسواس و خفقان و رفع سموم و تصفیه خون و تقویت نیروی باصره و پوشیدن انگشتری آن جهت قضای حاجات و رفع ضرر صاعقه موثر است.
خواص یاقوت سرخ برگفته از عقیلی خراسانی

همچنین در جایی دیگر نقل شده که در دهان داشتن آن را جهت رفع بدبویی آن و تقویت دل و تفریح و نشاط و مفید می دانند (عقیلی خراسانی)

سنگ های یاقوت سرخ

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید