سنگ آکوامارین اصل، قیمت و خرید سنگ آکوامارین

سنگ های آکوامارین

سنگ های قیمتی
سنگ آکوامارین اصل
محصولات آکوامارین

سنگ آکوامارین (Aquamarine) در بین انواع سنگ‌های قیمتی، از لحاظ جذابیت، کاربرد، خواص و غنی بودن، برگ برنده را در بر دارد. از عناصر تشکیل دهنده‌ی این نوع از سنگ‌ها می ‌توان به کریستال آکوامارین اشاره کرد. مناطقی مانند: نیجریه، ماداگاسکار، پاکستان، چین، هند، زامبیا، میانمار، برزیل، ایالات متحده و غیره، از ذخایر ارزشمند این سنگ ها برخوردار هستند. در برداشتن خواص حیرت انگیز و ترکیب رنگ مسحور کننده، این سنگ را به یکی از سنگ‌های متحیر کننده در بین بسیاری از سنگ‌های قیمتی دیگر، مبدل نموده است. این سنگ از خانواده سنگ‌های بریل و جز سنگ‌های زمرد کبود شناخته می‌شود که از شباهت بسیار زیادی به رنگ آبی دریا و اقیانوس برخوردار است. جالب است بدانید که در گذشته از این سنگ برای ایمن نگه داشتن ملوانان و همچنین آرام کردن امواج دریا استفاده می‌ کردند. شفافیت فوق العاده و زلال بودن این نوع از سنگ‌ها ناشی از اکسید شدن آهن در ترکیب شیمیایی آنها خواهد بود. 
برای خرید نگین آکوامارین می‌توانید به سری به فروشگاه آنلاین ایلیاگوهر بزنید.

قیمت سنگ آکوامارین

مشاهده همه سنگ‌های آکوامارین در فروشگاه
خواص اکوامارین

سنگ آکوامارین را بشناسید

برای شناخت خصوصیات و ویژگی ‌های سنگ آکوامارین، باید ابتدا به ریشه نامگذاری آن توجه کنید. آکوامارین نامی است که برای ماده معدنی بریل که در محدوده رنگ آبی مایل به سبز تا آبی تیره است، در نظر گرفته می‌ شود. به طور کلی این واژه یک واژه قدیمی لاتین است که به معنای آب دریا خواهد بود. حضور پررنگ این سنگ در بسیاری از افسانه‌ها و داستان‌ها، یادآور محبوبیت دیرینه ی آنها می باشد. در گذشته نیز از این سنگ‌ها به عنوان یک طلسم قدرتمند یاد می‌ کردند که مشهور به الهه دریاها نیز بود. نکته جالب در این امر، استفاده از بریل برای تولید عینک در دوران باستان بوده است. به همین دلیل در زبان آلمانی از عینک با عنوان (brill) یاد می شود. اگر بخواهیم به طبقه بندی سنگ‌های قیمتی اشاره کنیم، می ‌توان موارد زیر را در نظر گرفت: 

حال این سوال پیش می ‌آید که: آیا سنگ آکوامارین سنگ قیمتی نیست؟ سنگ هایی که ذکر شدند از سنگ‌های اصیل قیمتی هستند اما سنگ‌ هایی مانند: آکوامارین، اوپال، یشم، مروارید و ... در طبقه‌ ی نیمه قیمتی قرار می گیرند. برای شناخت دقیق تر و بیشتر این سنگ ها می توان به نمادها، خواص و بسیاری از ویژگی های دیگر آنها اشاره نمود. 

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین نمادهای سنگ آکوامارین (با توجه به ارتباط قابل توجه آن با دریا) معنای معنوی آن است. به طور کلی از این سنگ با عنوان سنگ پاکسازی یاد می‌‌شود. این سنگ گرانبها و ارزشمند، در بر دارنده‌ی:

سنگ آکوامارین نماد چیست؟

 • نماد آرامش است که تداعی کننده ی  احساس آرامشی است که دریا برای مخاطبین به ارمغان می ‌آورد.
 • نماد اعتماد است که از نظر روحی با رها کردن همراه خواهد بود.
 • نماد خوش شانسی است که از دیرباز با عنوان گنج پری دریایی از آن یاد می کردند.
 • نماد محافظت و بی باکی است.
 • نماد شادی و خوشحالی برای تمامی افرادی است که بر روی آب و یا کنار آب سفر می کنند.
 • نماد شجاعت است که می ‌تواند افراد را از اضطراب و ترس دور کرده و شجاعت و توانمندی را در آنها تقویت کند.
 • نماد جوانی، امید و عشق همیشگی است. 
انگشتر آکومارین

 خواص سنگ آکوامارین، سنگ شجاعت

اگر بخواهیم به یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد سنگ آکوامارین اشاره کنیم، می ‌توان به سازگاری فوق العاده‌ی آن با خصوصیات اخلاقی افراد حساس، اشاره کرد. این سنگ به سنگ شجاعت معروف است. برخورداری از انرژی‌های آرامش بخش و کاهش استرس و همچنین خاصیت تسکین دهندگی این سنگ، آن را به یک سنگ الهام بخش مبدل نموده است. از خواص فوق العاده و تکرار نشدنی منحصر به فرد این سنگ می‌توان به:

جالب است بدانید که سنگ آکوامارین از ارتباط معنوی قوی برخوردار است که موجب افزایش استفاده از آن به عنوان یک سنگ خارق العاده جهت مدیتیشن، تجسم و رویا پردازی شده است. برخورداری از ترکیب رنگ اغوا کننده در این سنگ موجب شده است که مصرف کننده با بینش قابل توجهی در زندگی خود مواجه گردد. همچنین به ارمغان آوردن درک بیشتر از زندگی رویایی، از ویژگی‌ها و خواص فوق العاده‌ی این سنگ به شمار می‌رود. 

 • متقاعد کردن تحمل دیگران و همچنین غلبه بر قضاوت گرایی 
 • بهبود بخشیدن به عملکرد و گشایش مغز 
 • تحریک انرژی‌های درونی و روانی 
 • تامین سلامتی بدن با تقویت کبد، کلیه، طحال و همچنین تیروئید 
 • درمان مشکلاتی از قبیل: گلودرد، گردن درد و ... 
 • جذب و دفع امواج مخرب در ذهن و جلوگیری از تاثیر گذاری افکار منفی 
 • همتراز کردن چاکراه‌ها 
 • افزایش میزان روشن بینی 
 • جلوگیری از سقط جنین و محافظت از مادر و کودک از آسیب‌های مختلف در دوران بارداری 
 • تسلط بر اعصاب و کاهش بیماری‌های مربوط به اعصاب و روان 
 • بهبود بخشیدن به عملکرد چشم 
 • کاهش میزان وابستگی افراد به مواد مخدر 
 • افزایش قدرت سخنوری و ازدیاد خلاقیت 
خواص آکوامارین
سنگ آکوامارین برای چه ماهی است

اگر به دنبال یک هدیه خاص برای روز تولد عزیزترین فرد زندگی خود هستید، قطعا سنگ آکوامارین بهترین گزینه خواهد بود. این سنگ قیمتی گزینه‌ی مناسبی برای افراد زاده شده در برج: 

آکوامارین سنگ چه ماهی است؟

 • حمل یا قوچ و بره (ماه مطابق فروردین ماه است)
 • دلو (ماه مطابق ماه بهمن است)
 • جوزا (ماه مطابق ماه خرداد است)
 • عقرب (ماه مطابق ماه آبان است)
 • حوت (ماه مطابق ماه اسفند است)

می‌باشد. انتخاب سنگ آکوامارین برای متولدین اسفند ماه بسیار هوشمندانه خواهد بود. چرا که افراد متولد این ماه از وجود آب برخوردار هستند. بنابراین چه انتخابی بهتر از آکوامارین که الهه دریا است. برای مشاهده سایر سنگ های ماه تولد به وب سایت ما مراجعه کنید.

روش تشخیص سنگ آکوامارین اصل

تشخیص سنگ آکوامارین اصل یکی از المان‌های بسیار مهم برای برخورداری از خواص فوق العاده‌ی این سنگ می باشد. برای اینکه بتوان از قدرت شفابخش واقعی این سنگ‌ها برخوردار شد باید بتوان خصوصیات سنگ اصلی را شناخته و اقدام به استفاده از آنها نمود. آکوامارین‌های تقلبی از شیشه یا پلاستیک ساخته شده و قطعا از مزایای معنوی سنگ اصلی برخوردار نخواهند بود. در ادامه به برخی از نکات کلیدی و طلایی در مورد تشخیص واقعی بودن این سنگ‌ها اشاره شده است. این نکات عبارتند از: 

​​​​​​​سنگ آکوامارین از رنگ سبز مایل به آبی برخوردار است. این رنگ از جمله منحصر به فردترین رنگ‌ها در بین سنگ‌های قیمتی به شمار می‌ رود. ترکیب رنگ اغوا کننده ی  این سنگ‌ها از وجه تمایز آنها با سنگ‌های تقلبی به شمار می ‌رود.

تشخیص اصل بودن آکوامارین از طریق توجه به ترکیب رنگ: 

این نوع از سنگ‌ها حتی با برخورداری از درجه‌ی سختی بسیار بالا همچنان درخشان (مانند شیشه) هستند. سنگ‌های اصلی از هیچ عیب و نقصی برخوردار نیستند. در حالی که سنگ‌های تقلبی از ظاهری کدر برخوردار بوده و از نقص‌ها و ضایعات قابل مشاهده ای برخوردار می باشند. 

وضوح بسیار بالا مطمئن ترین روش اصالت سنگ

شفافیت قابل توجه یکی دیگر از روشهای تشخصی اصالت سنگ

یکی از راهکارهای تشخیص سنگ آکوامارین اصل توجه به شفافیت بسیار بالای آن است. سنگ‌های اصل و مرغوب به اندازه ای از شفافیت برخوردار هستند که نور به راحتی از درون آنها عبور می کند. البته سنگ‌های خام و یا فرآوری نشده اغلب نیمه شفاف و یا مات هستند. 

برخی از سنگ‌ها از شباهت بسیار زیادی با سنگ آکوامارین برخوردار هستند. بنابراین در بسیاری از موارد افراد به اشتباه این سنگ‌ها را خریداری نموده و به دنبال برخورداری از خواص آن هستند. از سنگ‌های مشابه به آکوامارین، عبارتند از: کیانیت، توپاز و تورمالین 
و بسیاری از سنگ‌های تقلبی آکوامارین که در تولید آنها از شیشه استفاده شده است. 

کاربردهای سنگ اکومارین

کاربرد و موارد استفاده از سنگ‌های آکوامارین

یکی از نکات بسیار مهم و طلایی در زمینه‌ی خرید سنگ آکوامارین، توجه به موارد استفاده و کاربرد آن است. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم این نوع از سنگ‌ها از خواص فوق العاده‌ای برخوردار هستند. همچنین زیبایی چشم نواز و متحیر کننده ی این نوع از سنگ ها، آنها را به یک انتخاب تکرار نشدنی و خیره کننده مبدل نموده است. اگر بخواهیم به موارد استفاده از این سنگ‌ها اشاره کنیم، قطعا می توان از موارد بسیار زیادی یاد کرد. از جمله این موارد عبارتند از: 

التیام بخشیدن به روابط عاشقانه

از این سنگ با عنوان کریستال عشق نیز یاد می شود. ترکیب رنگ این سنگ جذاب بیانگر تعهد در بین عشاق بوده و تاثیر بسیار زیادی بر روی روابط عاشقانه ی آنها خواهد داشت. در بسیاری از افسانه ها به این نکته مهم اشاره شده است که این سنگ سبب کاهش میزان دعوا و نزاع در بین افراد می شود. بنابراین اگر به دنبال یک هدیه اعجاب انگیز برای روز عشق (ولنتاین) هستید، این هدیه بسیار مناسب و ارزشمند خواهد بود. به یاد داشته باشید که تا زمان جاری بودن آب بر روی زمین، این سنگ نیز وفاداری و تعهد را تضمین خواهد کرد. 

سنگ آکوامارین و ساخت جواهرات ارزشمند

یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم سنگ آکوامارین، ساخت انواع جواهرات ارزشمند و تزیینی است. این سنگ از جمله سنگ‌هایی به شمار می رود که از سختی پایداری برخوردار است. لذا در ساخت بسیاری از طلاها و جواهرات مورد استفاده قرار می گیرد. 
این جواهر خیره کننده از شرایط دشواری برای نگهداری برخوردار نخواهد بود. بنابراین استفاده از آن برای ساخت بسیاری از حلقه‌ها و جواهرات مختلف رایج است. از بلورهای این سنگ شفاف و خیره کننده نیز برای تولید انواع گردنبندها استفاده می شود. همچنین با این سنگ ها می توان شاهد ساخت بسیاری از گوشواره های جذاب و خیره کننده نیز بود. بنابراین با استفاده از این سنگ منحصر بفرد می توانید زیبایی طلا و جواهرات خود را دو چندان نموده و انتخاب هوشمندانه ی خود را به رخ بکشید.

خواص درمانی آکوامارین

خواص درمانی برای جسم افراد سنگ آکوامارین

با کشف و استفاده از سنگ آکوامارین به این امر مهم پی بردند که این سنگ خواص درمانی جسمی زیادی را در بر دارد. از کاربرد درمانی این سنگ خارق العاده می توان به: 

 • تسکین درد گلو 
 • تسکین غدد متورم 
 • رفع مشکل تیروئید
 • تقویت کننده ی سیستم ایمنی بدن 
 • تنظیم کننده ی هورمون های داخل بدن 
 • تقویت قدرت بینایی و رفع خستگی چشم
 • کاهش و از بین بردن بسیاری از حساسیت های پوستی 
 • درمان برونشیت، سرماخوردگی، اوریون، بیماری های خونی، برخی از عفونت ها و کیست‌ها و غیره

و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. با در نظر گرفتن خواص درمانی این سنگ، دور از ذهن نیست که شاهد کاربرد و موارد استفاده ی گسترده از آن باشیم. 

بهره برداری از خواص انرژی درمانی سنگ آکوامارین

یکی از خواص منحصر بفرد سنگ آکوامارین، توجه به برخورداری آن از قویترین سطح انرژی است. این سنگ خارق العاده در حوزه گشایش روان بسیار کاربرد داشته و دفع انرژی منفی و مازاد را نیز در بر دارد. از قدرت تکرار نشدنی در این سنگها می توان به: 
توانایی روان بینی، تامین آرامش، تقویت شجاعت، متعادل ساختن احساسات ذهنی، تقویت سیستم دفاعی و همچنین لنفاوی بدن

شناخت عوامل مهم ارزش گذاری سنگ‌های آکوامارین

معیارهای بسیار مهمی بر روی ارزش گذاری سنگ آکوامارین موثر هستند. از این معیارهای مهم و قابل توجه می توان به موارد زیر اشاره کرد: 
شدت رنگ، کیفیت تراش، پاکی گوهر، وجود پدیده ی ستاره ای با شش اشعه، وجود پدیده ی چشم گربه ای، برخورداری از قابلیت تراش کابوشن و بلورهایی که از لکه ابری برخوردار هستند. در نظر داشته باشید که سنگ های آکوامارین باید از عمق کافی و مناسبی برخوردار باشند. چرا که در صورت عدم برخورداری از عمق کافی در هنگام تراش و تبدیل شدن به نگین‌های ارزشمند، بی رنگ جلوه داده می شوند. در بسیاری از موارد دیده شده است که این نوع از سنگ‌ها به شکل مربع، لوزی و ... تراش داده می شوند. 

قیمت هر قیراط سنگ آکوامارین

قیمت سنگ آکوامارین اصل در ایران بر اساس فاکتورهای خاصی تعیین می‌گردد. شناخت این فاکتورها موجب می‌شود که بتوانید با پرداخت کمترین و مقرون به صرفه ترین هزینه، جذاب‌ترین و خارق العاده ترین سنگ را در دست داشته باشید. از موارد بسیار مهمی که در قیمت گذاری این نوع از سنگ ها مورد توجه قرار می گیرند، می توان به:  قدرت رنگ، پاکی سنگ 
و وزن قیراط اشاره نمود. یکی از موارد قابل توجه در خرید این نوع از سنگ‌ها، تعیین قیمت آنها بر اساس قیمت دلار است. بنابراین دور از ذهن نیست که شاهد وجود نوسان در تعیین قیمت این نوع از سنگ‌ها نیز باشیم. قیمت سنگ آکوامارین آبی کمی بالاتر از انواع سنگ‌های دیگر خواهد بود. همانطور که در ذکر مشخصات اشاره کردیم، این نوع از سنگ‌های اصیل و مرغوب از ترکیب رنگ آبی برخوردار هستند. همانطور که می دانید سنگ‌هایی که به رنگ آبی هستند از محبوبیت بیشتری در بین مخاطبین برخوردار می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی قیمت گذاری این نوع از سنگ‌ها، می‌توانید از مشاوره های تخصصی و هوشمندانه در این زمینه استفاده کنید.   

سنگ آکوامارین خرید

اگر شما نیز از طرفداران پروپا قرص سنگ آکوامارین هستید، بهتر است به شرایط خرید ایده آل آن نیز توجه کنید. خرید این نوع از سنگ ها باید بر اساس اصول خاصی انجام پذیرد. چرا که تشخیص سنگ اصل با قیمت مناسب کمی دشوار و پیچیده خواهد بود. لذا استفاده از راهنمایی ها و مشاوره های تخصصی از افراد حرفه ای در این زمینه، بسیار هوشمندانه تلقی می گردد. از نکات کلیدی و مهمی که در خرید این نوع از سنگ ها باید مد نظر قرار دهید، عبارتند از: 

توجه به تمام ویژگی‌های ظاهری مد نظر خریدار: 

هر کدام از سنگ های آکوامارین با خصوصیات ظاهری خاصی در اختیار مخاطبین قرار خواهند گرفت. برخی از آنها از شدت سایه بیشتر و برخی دیگر از شدت سایه‌ی کمتری برخوردار هستند. توجه داشته باشید که سنگ‌هایی که از سایه های تیره تری برخوردار هستند از جمله سنگ‌های محبوب و پرطرفدار به شمار می‌روند. 

خرید سنگ آکوامارین هیت شده

در هنگام خرید سنگ آکوامارین، سنگ‌هایی را انتخاب کنید که هیت (حرارت دادن به سنگ) شده باشند. این فرایند تاثیر بسزایی بر روی جذابیت، شفافیت و درخشندگی رنگ سنگ دارد. فرایند هیت کردن می‌تواند ماندگاری و ترمیم دائمی این نوع از سنگ‌ها را به همراه داشته باشد. اگر یک سنگ واقعی آکوامارین را مشاهده کنید خواهید دید که ترکیب رنگی این سنگ‌ها بیشتر شبیه به رنگ کف دریا است. با هیت کردن این رنگ به رنگ آبی واقعی بر می‌گردد. این امر می‌تواند بر روی تعیین قیمت سنگ‌ها نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. بر این اساس آکوامارین‌هایی که از رنگ آبی برخوردار هستند، قیمت بالاتری را نسبت به آکوامارین‌های سبز آبی در بر دارند. 

سنگ آکوامارین خود را از فروشنده‌ای بخواهید که جواهر شناس با تجربه و معتبر باشد. دریافت شناسنامه اصالت سنگ نیز گزینه ی مناسبی برای خرید هوشمندانه‌ی شما به شمار می‌رود. 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید